poniedziałek, marca 27, 2017

MAC Viva Glam Taraji P. Henson szminka + błyszczyk


W salonach M·A·C jak co roku w lutym pojawiła się nowa linia Viva Glam. W 2017 to duet szminki i błyszczyka w soczyście różowym odcieniu, którego twarzą jest aktorka Taraji P. Henson a towarzyszy jej partner Jussie Smollett  z serialu Imperium, w którym wspólnie grają. Przyznam, że serialu nie widziałam, jednak kunszt aktorski Taraji miałam niedawno okazję podziwiać w nominowanym do Oscara filmie Hidden Figures (Ukryte Działania). Chodźcie poczytać, co powstało w wyniku tej współpracy - szminka z tej pary jest cudowna! I uwaga! ZUPEŁNIE INNA NIŻ W SZTYFCIE! :)

Szminka i błyszczyk z nowej kolekcji Viva Glam doskonale wpasowują się w pozostałe znane mi edycje. Jeśli chcecie o nich poczytać, polecam (spójrzmy przychylnym okiem na stare makijaże, proszę):

O co w tej kampanii chodzi? Tak jak już kiedyś pisałam: każda złotówka (oprócz podatku VAT) uzyskana ze sprzedaży szminki lub błyszczyka Viva Glam jest przeznaczona na tzw. MAC AIDS FUND (możecie o nim poczytać TUTAJ). Wiecie ile warta jest jedna taka szminka? Jedna szminka to miesiąc dojazdów do i od lekarzy dla jednej osoby, dwie godziny opieki nad dzieckiem podczas gdy kobieta jedzie do lekarza się przebadać, 233 kondomy, para butów dla dziecka osieroconego z powodu choroby rodziców itp. Dla nas to "tylko" 70 czy 80zł. Dla tych ludzi to szansa na lepsze jutro albo na zdrowie.
  Tym razem duet jest soczyście różowy. Zapewne ze względu na czerwony kolor opakowania sztyft szminki na zdjęciu wygląda na czerwień ale to mylne wrażenie. Swatche na ustach zdecydowanie oddają jej odcień. Szminka to przepiękny amarantowy róż i mimo najszczerszych chęci, nie znalazłam w swojej niemałej kolekcji nic do porównania. Ma idealną ilość chłodnego pigmentu. Przy tym formuła Matte jest przyjemna, niewysuszająca, gładko sunie po ustach. Bardzo dobry produkt. 


Błyszczyk ma nowe opakowanie*, które wizualnie jest bardzo ładne. Tuba z grubego plastiku jest poręczna, stabilna. Sam błyszczyk jest dość dobrze napigmentowany, odrobinę w koncepcji podobny do tego z kolekcji we współpracy z Rihanną, jednak chłodniejszy. 


A tu szminka w duecie z błyszczykiem.


Swatche na dłoni do kompletu - w świetle słonecznym i sztucznym. Na obu zdjęciach w kolejności: szminka, błyszczyk, szminka + błyszczyk.


I w całym makijażu:

*Uwaga, lipglassy przechodzą małą rewolucję. Opakowanie wygląda na większe, a produktu w środku mniej, aktualnie jest go w środku 3,1 ml, wcześniej było to 4,8 ml.  Żałosna praktyka ale jak widać potrzeba oszczędzania nie ominęła nawet M·A·Ca. Szkoda tylko, że cena pozostała bez zmian.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, każdy z radością czytam i zapewniam, że na każdy postaram się odpowiedzieć najszybciej jak się da.

Bardzo Was proszę o niezostawianie w komentarzach bezpośrednich linków do blogów. Uwierzcie mi, ja też szukam fajnych blogów i jeśli zainteresuje mnie Wasz komentarz - poradzę sobie ze znalezieniem Waszego bloga.
Komentarze obraźliwe lub mające na celu wyłącznie autopromocję, a także wszelkiej maści spam będą od razu usuwane.

Copyright © 2014 Sweet & Punchy , Blogger