sobota, grudnia 22, 2012

Biedronki zimą / Ladybugs in winter

Do Wigilii zostały już tylko dwa dni. Wszystko dopięte już prawie na ostatni guzik. Prezenty popakowane, choinka ubrana, mieszkanie posprzątane.. A figę! :) U mnie jeszcze rozgardiasz. A do tego, niewiele mogę z tym zrobić, bo z dniem dzisiejszym zamiast seksowną Panią Mikołajową zostałam... Biedronką ;) A wszystko za sprawą infekcji która ciągnie się za mną już od dobrych 4 tygodni i z dniem dzisiejszym postanowiłam, że skoro antybiotyk nie pomógł może czas na medycynę alternatywną? I dałam sobie postawić bańki. Nie udowodniono naukowo, że to pomaga, ale już nie raz bańki "wyciągały" ze mnie kaszel, nie bardzo obchodzi mnie czy i jak to działa - dopóki działa ;) Niechby to był nawet i efekt placebo - proszę bardzo - jeśli mi to pomoże to czemu nie? Tak czy inaczej - cały jutrzejszy dzień jestem uziemiona pod kocem. 
A choinki u nas nie będzie. Moja Mimi, jak to na Panią Kotę przystało, jest zawsze zainteresowana wszystkim co dookoła dynda, zwisa i kusi. Do tego dochodzi jej umiłowanie do konsumowania szeroko pojętej zieleni (od pietruszki, przez skórki od ogórka, po kwiaty cięte i doniczkowe, na igłach kończąc). To ze względu na tego małego urwisa nie czuję już drugi rok świątecznego zapachu świerku. Ale wiecie co? Warto poświęcić trochę swojej "wolności" bo to jak dzisiaj po bańkach przyszła na łóżko i zaległa na moich nogach jakby chciała powiedzieć "NO. Teraz już nikt nie będzie Ci robił krzywdy." było bezcenne :) Tak czy siak, aby wprowadzić trochę świątecznej atmosfery, zawiesiliśmy w tym roku na balkonie lampki. Niech chociaż coś tworzy klimat :)

It's only two days left till Christas Eve. All preparations done, everything ready. The presents all packed, the tree decorated, the house all cleaned up. Rrrrright... ;) I haven't done it all yet! And honestly speaking, not much can be done. Today instead of being a sexy Santa's Girl I am a Ladybug ;) I've been ill for the past 4 weeks, and today I've decided to try out the alternative methods, since the conventional methods have failed me. And I have received a cupping therapy session. While it's working hasn't been medically proven, it had already helped me in the past. I don't really care how it works, as long as it works. It even may be a placebo effect - again if there's a slight chance of me feeling better, then why not try? Anyway - I have to rest tomorrow. 
And you know, there won't be a tree at our house. My Mimi the Lady Kitty is always interested in everything that is hanging loose, tempting her. Plus she loves eating green things (starting with parsley, through cucumber peels, flowers of all kind and finishing with fir-needles). It's because of this little creature I haven't been able to smell the fragrance of the fresh Christmas tree. But you know what? It is all worth it! Today after the cupping session I had to lay down and rest and she came to me and curled on my legs as if she wanted to say "No worries Dude, i won't let them hurt you anymore". To create the holiday atmosphere we placed lapms on the balcony.

Chciałam Wam napisać tutaj posta o świątecznych zestawach ale po prostu dzisiaj nie mam już sił... Te bańki osłabiły mnie na tyle, że oczy mi się zamykają. Muszę się zregenerować i posta wrzucę pewnie jutro. Teraz zmykam spać.  

I wanted to tell you a bit about Christmas sets that many companies have prepared for us this year. But I'm exhausted. I need to gain some strength and I'll post tomorrow :) Now off to sleep! Night everyone! Moja Strażniczka :) / My Guard :) 

Pani Biedronka ;)))) / Lady Ladybug ;)))

Pozdrawiam Was ciepło tą nocną porą! Przepraszam za taki post o niczym, obiecuję poprawę! :)) 

I'm sending you warm huggs! Sorry about this random post, promise to do my best next time! :))

22 komentarze:

 1. Oj, tak... pamiętam doskonale stawianie baniek z dzieciństwa. Jaki rodzaj miałaś baniek miałaś zastosowany? Mi robili bańki "podpalane" ;) tzw ogniowe i nigdy nie pozwolili patrzeć - wiedzieli, że dziecko się wystraszy ;) Co najważniejsze - pomagały.

  Życzę dużo zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne lampeczki! uwielbiam niebieskie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. zdrówka! ja nigdy nie miałam baniek, zawsze się bałam:/

  OdpowiedzUsuń
 4. zdrowia, zdrowia!
  a bańki: pomagają na wszystko, naprawdę.
  sama niedawno byłam taką biedronką :)
  powrotu do zdrowia, 3maj się ciepło.
  Kotek świetny, mimo że urwis :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie miałam stawianych baniek, ale mam nadzieję, że Ci pomogą i postawią na nogi!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie symetryczne kropy, możesz zakładać tę suknię bez pleców nie będzie wstydu :D.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie bańki też zawsze pomagały i pamiętam jak babcia mi je stawiała :P zawsze bałam się tego podpalania ;)
  Dużo zdrowia życzę ! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. We wczesnej młodości zawsze w zagrożeniu leczenia bańkami - chowałam się za kanapę. Zdrowiej Kasiajku :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej Biedroneczko, zdrówka życzę bo ja też zdycham od kilku dni także doskonale Cię rozumiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale fajna biedrona :D
  Zdrówka :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Oby ta męczarnia z bańkami pomogła, zdrowiej :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bańki to coś, co mnie przeraża... Moi rodzice dostali od jakiejś cioci-kloci komplet szklanych baniek i sami nauczyli się je stawiać i teraz przy byle infekcji walą bańki. Dlatego zaczęłam ciepło się ubierać, brać witaminki- wszystko, byle tylko się nie rozchorować i nie musieć mieć baniek :P Ten zapach denaturatu, furczenie ognia... brrrr, aż mam ciarki na plecach, kiedy pomyślę, jak wygląda to stawianie baniek. Nie ogarniam, jak można dawać na plecy coś, co ma w środku palący się denaturat... Ale fakt, że działa.
  Biedroneczko, wracaj do zdrowia! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. ja raz w roku zamieniam się w biedronke xD

  OdpowiedzUsuń
 14. też kiedyś miałam bardzo często stawiane bańki,życzę Ci duuuużo zdrówka :**

  OdpowiedzUsuń
 15. Kasieńko dużo zdrówka :* Cudna Twoja kicia :)

  OdpowiedzUsuń
 16. zdrówka! śliczne lampki, podziwiałam dziś takie jadąc samochodem;p

  OdpowiedzUsuń
 17. Zdrówka życzę ;-* Sama nadal niestety choruję :( Mam nadzieje, że bańki Ci faktycznie pomogą!

  OdpowiedzUsuń
 18. Laleczki moje!
  Bardzo bardzo Wam dziękuję za życzenia i pamięć i masę pozytywnych wibracji jakie czułam w tym przedświątecznym czasie! Już wiem, że Wasza to sprawka!
  Życzę Wam również wszystkiego NAJ w nowym roku!

  OdpowiedzUsuń
 19. No niestety, koty interesują się choinkami- można bombki zrzucać, wskakiwać na drzewko, pełno opcji :P
  Oczywiście nie zrobią tego w obecności domowników zwykle, bo trzeba udawać aniołka ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, każdy z radością czytam i zapewniam, że na każdy postaram się odpowiedzieć najszybciej jak się da.

Bardzo Was proszę o niezostawianie w komentarzach bezpośrednich linków do blogów. Uwierzcie mi, ja też szukam fajnych blogów i jeśli zainteresuje mnie Wasz komentarz - poradzę sobie ze znalezieniem Waszego bloga.
Komentarze obraźliwe lub mające na celu wyłącznie autopromocję, a także wszelkiej maści spam będą od razu usuwane.

Copyright © 2014 Sweet & Punchy , Blogger